Διεθνές Έτος Χημείας 2011 στο Πανεπιστήμιο Αθηνών

Εκδήλωση της Παρασκευής 13 Μαΐου 2011

Την Παρασκευή 13 Μαΐου 2011 στις 18:00 στο Αμφιθέατρο Α15 του Τμήματος Χημείας στην Πανεπιστημιούπολη πραγματοποιήθηκε σειρά σύντομων ομιλιών από μη χημικούς με κοινό θέμα την συνεισφορά της Χημείας στην εργασία του κάθε ομιλητή.

Δείτε το αναλυτικό πρόγραμμα της εκδηλώσεως εδώ.

Στην σχετική πρόσκληση αναφέρονταν τα εξής:

Την Παρασκευή 13 Μαΐου 2011 στις 6:00 μ.μ. στο Αμφιθέατρο Α15 του Τμήματος Χημείας στην Πανεπιστημιούπολη θα πραγματοποιηθεί σειρά 5 σύντομων παρουσιάσεων με κοινό θέμα "Τι σημαίνει για μένα η Χημεία;". Οι ομιλητές, οποίοι δεν είναι χημικοί κατ' επάγγελμα, καλούνται να απαντήσουν αυτό το ερώτημα μέσα σε 20 λεπτά ο καθένας αντλώντας βιώματα από την επαγγελματική τους σταδιοδρομία και την καθημερινή τους απασχόληση.

Φωτογραφίες από την εκδήλωση

Γ. Ηλιάδης, Ι. Μανιάτης, Χ. Μουτσόπουλος, Ε. Φραγκούλης
Οι 4 από τους 5 ομιλητές πριν την έναρξη των ομιλιών. Από αριστερά: Γ. Ηλιάδης, Ι. Μανιάτης, Χ. Μουτσόπουλος, Ε. Φραγκούλης. Εκτός πεδίου δεξιά Γ. Μιγκίρος.

Α. Μαυρίδης
Ο Α. Μαυρίδης παρουσιάζει τους ομιλητές

Όψεις του ακροατηρίου

Χ. Μουτσόπουλος: Παρουσίαση